Webináře

Mezi nejdůležitější oblasti, které přímo souvisí se zdravým životním stylem, patří zdravá a racionální výživa a dostatečný a vhodný pohyb. V poslední době se stále více klade důraz také na zdraví psychické, stále více se mluví také o emoční inteligenci, kterou je potřeba rovněž rozvíjet již v předškolním věku.

V rámci projektu Zdraví pro nejmenší pořádáme následující webináře:

  1. Úvod do zdravé výživy (nejen) v dětském věku
  2. Alergie, bezlepková dieta, vegetariánská a veganská strava
  3. Specifika výživy u nejmenších dětí (od 1 do 4 let)
  4. Dětská obezita a její předcházení
  5. Zdravý vývoj dítěte se zaměřením na pohyb
  6. Praktické tipy na pohybové aktivity pro děti od 1 roku do 4 let
  7. Emoční inteligence a práce s emocemi u nejmenších

→ Přejít na informace o lektorkách ←
→ Chci se přihlásit na webinář ←

 

1.    Úvod do zdravé výživy (nejen) v dětském věku

Datum: čtvrtek 21.10. od 17:00

Přednášející: Mgr. Jitka Tomešová, DiS., nutriční terapeutka, vysokoškolská pedagožka, antropoložka a laktační poradkyně, Institut dietologie a výživy

Úvodní webinář je zaměřen na obecnější výživová doporučení se zaměřením na dětský věk. Řekneme si, jaká platí pravidla pro dětský jídelníček, jaké potraviny by se v něm měly objevit a jakým se naopak vyvarovat. Z kterých potravin je vhodné čerpat základní nutrienty a co je to pyramida výživy?

2.    Alergie, bezlepková dieta, vegetariánská a veganská strava

Datum: úterý 26.10. od 17:00

Přednášející: Mgr. Veronika Kuncířová, nutriční terapeutka, Institut dietologie a výživy

Je vědecky prokázáno, že počet alergií a nesnášenlivosti různých druhů potravin stoupá. Přibližně 30 procent všech dospělých trpí diagnostikovanou alergií a téměř pět procent nesnáší nějaký druh potravin. K tomu se přidávají také moderní trendy, kdy rodiče některé druhy potravin vylučují z jídelníčku svých i svých dětí tzv. „kvůli svému přesvědčení“. Jak se se speciálními požadavky na stravování u nejmenších dětí vyrovnat? A je vůbec takový zásah do jídelníčku u těchto nejmenších dětí odůvodnitelný, pokud není zdravotně indikován?

3.    Specifika výživy u nejmenších dětí (od 1 do 4 let)

Datum: úterý 2.11. od 17:00

Přednášející: Mgr. Jitka Tomešová, DiS., nutriční terapeutka, vysokoškolská pedagožka, antropoložka a laktační poradkyně, Institut dietologie a výživy

V navazujícím webináři se zaměříme na to, jaké mají děti v různých výživových etapách potřeby a jaké potraviny jim podávat. Řekneme si, jak se doporučená strava mění v období od 1 roku do 4 let a na co si dát pozor při skládání jídelníčku v dětské skupině. Součástí webináře budou také praktické tipy na zdravé svačinky.

4.    Dětská obezita a její předcházení

Datum: úterý 9.11. od 17:00

Přednášející: Mgr. Veronika Kuncířová, nutriční terapeutka, Institut dietologie a výživy

Poslední webinář zaměřený na zdravé stravování doplní předchozí základy zdravé výživy o důležité informace zaměřené na dětskou obezitu. V České republice se počet obézních dětí a dětí s nadváhou pohybuje okolo 15 %. U 80 % obézních dětí přitom problémy s obezitou přetrvávají až do dospělosti. Na webináři si povíme, kdy už má dítě nadváhu či obezitu, co to pro něj může znamenat, jak citlivě řešit případné hubnutí a jak podpořit u dítěte zdravý přístup k vlastnímu tělu.

5.    Zdravý vývoj dítěte se zaměřením na pohyb

Datum: čtvrtek 18.11. od 17:00

Přednášející: Ing. Lenka Krystková, lektorka kojeneckého a batolecího cvičení

V prvním webináři zaměřeném na pohyb se účastníci dozvědí základy psychomotorického vývoje dětí od jednoho roku do 4 let a základní pravidla při organizaci cvičení pro různé věkové skupiny. Dostane se také na doporučení základních pomůcek do dětské skupiny i na doma a řekneme si, jak si lze některé pomůcky vyrobit vlastnoručně a za pár korun.

6.    Praktické tipy na pohybové aktivity pro děti od 1 roku do 4 let

Datum: čtvrtek 25.11. od 17:00

Přednášející: Ing. Lenka Krystková, lektorka kojeneckého a batolecího cvičení

Ve druhém webináři zaměřeném na pohyb se budeme věnovat praktickým tipům na aktivity, které se mohou hodit jak rodičům, tak chůvám v dětských skupinách. Probereme tipy na batolecí cvičení bez pomůcek, ale i se základními pomůckami, jako jsou žížaly, kroužky, šátky, míče a míčky a další drobné pomůcky, ale i tvorbu opičích drah. Důraz bude kladen na bezpečnost a správné provedení aktivit a na rozvoj hrubé i jemné motoriky dítěte.

7.    Emoční inteligence u dětí od 1 roku do 4 let

Datum: čtvrtek 2.12. od 17:00

Přednášející: Mgr. Kateřina Trávníčková

Podle nejnovějších výzkumů jsou děti s rozvinutou emoční inteligencí v životě úspěšnější, co je ale ještě důležitější – jsou v životě spokojenější, méně často se u nich vyskytuje strach a deprese a jsou spíše schopné si vytvořit hluboké a dlouhotrvající vztahy. V závěrečném webináři si řekneme, jak podpořit rozvoj emoční inteligence u nejmenších dětí z pozice chůvy nebo rodiče. Po krátkém úvodu zaměřeném na nás dospělé se budeme věnovat především praktickým ukázkám situací a aktivit a podíváme se také, jaké produkty pro rozvoj emoční inteligence jsou na našem trhu.

Informace o lektorkách

Mgr. Jitka Tomešová, DiS.

klinická nutriční terapeutka, vysokoškolská pedagožka, antropoložka a laktační poradkyně

Jako registrovaná nutriční terapeutka pracuje od roku 2005. Nejprve pracovala v oblasti zdravé výživy a prevence nemocí srdce a cév u dospělých, později zdravých i nemocných dětí. Věnovala se nejen poradenství rodičům, ale také projektům pro školy.

Po šesti letech vyměnila soukromé pracoviště za nemocnici, kde působila jako nutriční, věnovala se i pacientům v ambulantní péči se zaměřením na antropometrii a auxologii (hodnocení dětského růstu), na úpravy tělesné hmotnosti a realimentace po nejrůznějších onemocněních. Aktuálně se věnuje především veškeré diagnostice, léčebné výživě dětí a dospělých (onemocnění trávicího traktu, potravinové alergie a intolerance aj.) a úpravám tělesné hmotnosti ve směru plus i minus.

Mgr. Veronika Kuncířová

klinická nutriční terapeutka

V minulosti pracovala jako instruktorka lyžování SK Ještěd a dále na několika pražských lezeckých stěnách jako instruktor lezení. Po dokončení bakalářského studia si v roce 2016 založila web Zdravě v kuchyni, na kterém se věnovala především tvorbě zdravých receptů.

Aktuálně se zaměřuje na úpravy hmotnosti osob s nadváhou a obezitou, ale i s nedostatkem aktivní svalové hmoty, dále na poruchy příjmu potravy. Do svých konzultací zařazuje i pohybové poradenství a typy pro spánkovou hygienu.

Ing. Lenka Krystková

lektorka kojeneckého a batolecího cvičení, montessori pedagog

Lenka Krystková je ředitelkou mateřského centra Cvrček a dětské skupiny Cvrčkův klub v Plzni, v rámci něj pořádá a sama vede řadu aktivit pro děti případně pro maminky s dětmi. Je lektorkou kojeneckého a batolecího cvičení, mimo jiné také lektorkou míčkové facilitace dle Zdenky Jebavé.

Absolvovala akreditovaný kurz montessori pedagogiky pro děti od narození do 3 let, a samozřejmě profesní zkoušku chůva pro děti do zahájení školní docházky. Je matkou dvou dětí.

Mgr. Kateřina Trávníčková

ředitelka Školičky Šídlo, lektorka emoční inteligence

Mgr. Kateřina Trávníčková je lektorkou se zkušenostmi ve vzdělávání dětí od jednoho roku výše, založila dětskou skupinu Školička Šídlo, kde také působí. Aktuálně vyučuje emoční inteligenci předškolní a školní děti. Působí také jako andragog, poradce a snaží se vedení dětí k vyšší emoční inteligenci přiblížit také rodičům. Aktuálně je v psychoterapeutickém výcviku.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Zaujala vás naše nabídka, kontaktujte nás