Příběhy maminek samoživitelek z projektu Fandi mámám

Máte doma věci, které jsou v dobrém stavu a ještě by mohly někomu posloužit? Nabídněte je na facebookové skupině FANDI MÁMÁM potřebuji/daruji! (dát jako odkaz)
A pokud víte o nějaké mamince samoživitelce, které by podobnou pomoc uvítala, řekněte ji o této skupině, ať si napíše, co by potřebovala.
Skupina Fandi mámám – potřebuji daruji je přidružený projekt k Fandi mámám a stejně tak stojí na vzájemně důvěře.
A Family and Job fandí mámám. Proto věříme, že takto se nám společně podaří pomoci ještě více maminkám!

Některé z příběhů maminek:

Maminka Jaroslava 

Roční dcerka Natálka, domácí násilí, azylový dům. To ve zkratce charakterizuje životní příběh samoživitelky Jaroslavy, které se teď materiálně snaží pomoct projekt Fandi mámám. Family and Job fandí taky. Jaroslavě by pomohly tyto věci:
– Jednorázové plenky vel. 4 nebo 4+ (značka Tesco sovičky
nebo Albert Šmoulíci)
– Dětské hygienické potřeby (sprchový gel, šampón, olejíček, krém…)
– Vlhčené ubrousky
– Oblečení pro Jaroslavu – Mikina (vel. 46), džíny (vel.48),
bunda (vel.46-48)
Celý příběh Jaroslavy si přečtěte zde.

Maminka Blanka:

Blanka je mámou tří dětí a už si vytrpěla opravdu hodně. Teď je zařazena mezi pěti samoživitelkami projektu Fandi mámám, pro které se společně snažíme sehnat věci, které by Blance a jejím dcerám alespoň trochu usnadnily život. Pomozte nám vykouzlit jim úsměv na tváři.
Třeba tím, že pořídíte něco ze seznamu jejích přání nebo jen dáte vědět o projektu FANDI MÁMÁM svým přátelům, známým, kolegům…
Celý příběh samoživitelky Blanky čtěte zde.

Maminka Laura:

Tentokrát vám představujeme šestadvacetiletou Lauru, která už víc jak rok sama vychovává svoji dvou a půl letou dceru Izabelku. Žije v rodinném domě spolu se svojí maminkou, která má invalidní důchod, a tak občas vypomáhá s hlídáním, aby mohla Laura chodit na brigádu. Pár stovek z úklidu v penzionu a rodičovský příspěvek tvoří Lauřin příjem. Snaží se, co může, aby sebe a dcerku uživila a dopřála ji spokojené dětství. Bývalý partner platí alimenty pouze občas, navíc Lauru zadlužil, takže ta ještě měsíčně splácí půjčku 2000 Kč. Na živobytí a domácnost jí zbývá něco kolem čtyř tisíc.
Celý příběh maminky Laury najdete tady.
Pořídíte Lauře něco ze seznamu?
• Mikrovlnnou troubu (stará už dosloužila, novou si Laura nemůže
dovolit)
• Nákup potravin (vejce, maso, těstoviny, rýže apod.)
• Pískoviště
• Výlet (např. do zoo, do solné jeskyně…)

Maminka Květa:

Vychovává dva syny – Maxíka (1,5 roku) a Tobiáška (6 měsíců). Momentálně je v zoufalé situaci, protože nezvládá finančně zajistit svoji rodinu. Do rodinného rozpočtu jí po sečtení mateřské, přídavků na děti, jedněch alimentů a příspěvku na bydlení, přibude měsíčně 10 tisíc korun. Z toho musí poplatit 5 tisíc nájem, tisíc korun poplatky, jídlo, pleny a ostatní věci denní potřeby.Navíc má na krku dluh ve výši 80 tisíc, který ovšem už delší dobu nesplácí, protože nemá z čeho…
Spolu s projektem Fandi mámám Květu podporujeme. Přidáte se?
Pro Květu sháníme:
• jednorázové pleny – velikost 4 (nepreferuje značku)
• umělé mléko Sunar 2
• potraviny (běžný nákup, mouka, rýže apod.)
• příkrmy pro děti (ovocné přesnídávky, kaše, apod.)

Celý příběh paní Květy si přečtěte zde.

Předem děkujeme všem, kteří chtějí pomáhat!