Posilování rodičovských kompetencí osob pečujících o dítě na území JMK

Díky podpoře Jihomoravského kraje jsme v loňském roce realizovali ve spolupráci s Dětem s láskou, z. s., projekt „Posilování rodičovských kompetencí osob pečujících o dítě na území JMK“.

V rámci projektu proběhly 2 následující kurzy:

„Jak v klidu z neklidu“

V rámci tohoto tématu byl představen kurz, který rodičům přiblížil chování a jednání dětí se specifickými vzdělávacími potřebami (ADHD) a poradil jim, jak s takovými dětmi jednat, komunikovat a jak k nim výchovně přistupovat tak, aby všem bylo společně dobře.

Seminář vedla zkušená lektorka a psycholožka, Mgr. Martina Koubíková, Ph.D.

Osmihodinový kurz probíhal 10. 10. 2020 v prostorách Centra pro rodinu a sociální péči v Brně.

„Učení, myšlení a život v praxi nejen v době korony“

Prostřednictvím tohoto tématu byl představen zážitkový online workshop, v němž se účastníci dozvěděli, jak přistupovat k učení nejen v době nouzového stavu, ale i v běžném životě. Učil rodiče i vychovatele, jak přemýšlet o vzdělávání a výchově dětí, jak celý proces nastavit tak, aby byl pro všechny co nejefektivnější a nezatěžoval je víc, než je potřeba.

Kurz byl realizován prostřednictvím platformy Google meet v podobě dvouhodinových online setkání 13. 11., 20. 11., 4. 12. a 18. 12. 2020. Perfektní péči všem účastníkům věnovala lektorka a „terénní učitelka s praxí“, Mgr. Petra Dočkalová.

Jen pro účastníky kurzu byla vytvořena uzavřená FB skupina kurzu, jež kromě záznamů jednotlivých online setkání nabízela všem zúčastněným i všechny metodické materiály a možnost diskuze a sdílení nad tématy výchovy a vzdělávání dětí, a to jak mezi jednotlivými účastníky navzájem, tak i s lektorkou kurzu, paní Mgr. Petrou Dočkalovou.

Pro rok 2021 jsme rovněž podali žádost o podporu, která nyní probíhá hodnotícím procesem u Jihomoravského kraje. Držte palce!

     

 

Zaujala vás naše nabídka, kontaktujte nás