Paní Dana je naší novou ambasadorkou

Začátkem ledna se nám ozvala paní Dana, maminka 2 dětí, která ovšem na rodičovské dovolené nikterak nezahálí! Máme obrovskou radost, že se paní Dana stala naší novou ambasadorkou za Liberecký kraj, který nám chyběl pokrýt.

Naši novou kolegyni jsme požádali, aby se s námi podělila o svůj příběh.

„Vystudovala jsem obor překladatelství v německé Žitavě a pracovala jako překladatelka, lektora cizích jazyků a metodička. Než se mi narodila dcera, pracovala jsem pět let ve velké nadnárodní společnosti na různých pozicích v úseku Rozvoje lidských zdrojů. Už tam bylo mým srdcovým tématem podpora žen a interkulturní odlišnosti na pracovišti. Pro spoustu jiných pracovních povinností jsem se jim ale nikdy nemohla věnovat na plný úvazek. Pracovní náplň se točila hlavně kolem mezinárodních projektů, vysílání zaměstnanců do zahraničí a event managementu. Po roční mateřské dovolené jsem se vracela do práce, do oblasti komunikace a sociálních sítí. Díky skvělé šéfové jsem měla tři dny v týdnu home office. Byl to snad nejnáročnější, ale i nejbohatší rok mého života a rozhodně tohoto období nelituji. I když okolí někdy nerozumělo, co mě do práce vlastně žene. Potřebovala jsem opravdovou rovnováhu pracovního i osobního života. Dceru hlídala jeden den babička, dva dny manžel a zbytek času jsem se jí věnovala já. Home office nezná víkendy, pracujete, když můžete – večer, v noci, o víkendu. Pro psaní článků to ale byla obrovská výhoda, mohla jsem si dovolit čekat, až přijde ta správná múza. Navíc pokud děláte to, co Vás naplňuje, nabíjí Vás to energií a tak spánku bylo méně, ale energie paradoxně více. Po dalším roce se mi narodil syn, jsem znovu na mateřské dovolené a začala jsem se opět vracet tam, kam mě táhne srdce, a co jsem si zažila na vlastní kůži – k podpoře flexibility a slaďování pracovního a rodinného života. Být ambasadorkou Family and Job je proto pro mě obrovskou ctí a potěšením. Věřím, že společně se nám podaří motivovat co nejvíce žen, aby samy byly tou změnou, kterou si ve společnosti přejí. Věřím, že inspirujeme vedoucí pracovníky firem, aby zahodili obavy a předsudky vůči flexibilním formám práce nejen pro ženy, ale i pro muže. Věřím, že největší výkon podává šťastný a do tématu zapálený člověk, ať už sedí v kanceláři nebo na gauči v obýváku.“

Bydlíte v Libereckém kraji a potřebujete poradit s návratem na pracovní trh? Pak se neváhejte obrátit na paní Danu, kontakty naleznete v sekci „KONTAKTY“.

Zdroj: d.balounova@seznam.cz