Nová ambasadorka Family and Job – paní Hájková za kraj Vysočina

Moje motto

„Stále objevuji cesty, příležitosti, učím se novým věcem a snažím se vše vidět z té lepší stránky“.

V roce 2005 se mi narodil první syn Tadeáš. Protože jsem nechtěla být „jenom“ mámou, manželkou a ženou v domácnosti, na podzim téhož roku jsem spolu s kamarádkou u nás v Hrotovicích založila mateřské centrum: Mateřské centrum Andílci.

Vytvořily jsme prostředí, které umožnilo nám, dalším maminkám na mateřské/rodičovské dovolené a jejich dětem se vzájemně potkávat. Z malého centra, které pořádalo 2 aktivity týdně, se nám podařilo vybudovat komunitní zařízení, které nabízí celoroční profesionální služby vzdělávacího i volnočasového charakteru po celý týden vč. letních prázdnin.

Začátky byly těžké. Radnice nám příliš nedůvěřovala, ale nadšení a chuť byly silnější. V průběhu těchto let se centrum změnilo k nepoznání (přístavba, nová šatna, toalety, celková rekonstrukce budovy i herny). A do toho všeho se mi v roce 2008 narodil druhý syn Mikuláš.

Úplně poslední metou bylo vybudování útulné, malé tělocvičny ve sklepních prostorách v roce 2015. To byl můj sen, který se mi splnil. Ale splnil se proto, že jsem tvrdě pracovala a dokázala přesvědčit druhé, že to je ten správný směr. Až sem jsem chtěla dojít. Trnitá cesta, ale stálo to za to.

Kamarádka po pár letech centrum z důvodu další profesní kariéry opustila, já „zůstala a vydržela“ do ledna 2017. Celých 11 let.

A ptáte se proč?

Protože v mateřských centrech vidím možnosti seberealizace, vzdělání, prevence, klidu, pohody, přátelství.

Stejně tak vidím smysl ve spolku Family and Job, jehož účelem je slaďovat soukromý a pracovní život. To je přesně to, co maminky potřebují.

A hlavně vidím neuvěřitelný potenciál v ženách vracejících se do práce po skončení rodičovské dovolené. Dle mého názoru jsou pro zaměstnavatele výhrou!

 Je mi velkou ctí přijmout roli ambasadorky Family and Job a nejen na mém příběhu ukázat, že sladit práci i soukromí je možné a jde to.

V současnosti pracuji v Občanské poradně v Třebíči na pozici kariérové poradkyně. Zúročuji svoje zkušenosti a dovednosti, předávám informace, kontakty a poskytuji poradenství ženám, které se vracejí na trh práce.

Pevně věřím, že Vám mám co nabídnout.

Zdroj: Bc. Lenka Hájková

hajkova@optrebic.cz

+420 605 482 656